Przedszkole nr 9 "Mały Czytelnik"
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 17

50-550 Wrocław, ul. Wieczysta 105, telefon: 71 798 69 23 wew. 102

UWAGA!!! 28.05.2019 (WTOREK) W GODZ. 15:00-17:00 ODBĘDZIE SIĘ "DZIEŃ OTWARTY PRZEDSZKOLA" DLA NOWO PRZYJĘTYCH DZIECI OD WRZEŚNIA 2019. ZAPRASZAMY :)

Przypominamy o trwającej zbiórce "Wielka Zbiórka Książek", która potrwa do 26.05.2019. Zachęcamy do wsparcia szpitali, domów dziecka, bibliotek poprzez oddanie ksiażek w bardzo dobrym stanie w wyznaczonym miejscu w przedszkolu. Bardzo dziękujemy :)

HARMONOGRAM REKRUTACJI 2019 W ZAKŁADCE "DO POBRANIA"

ROK SZKOLNY W NASZYM PRZEDSZKOLU POD HASŁEM "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE WYSYŁANA JEST NA ADRES MAILOWY (podany przez rodziców w karcie informacyjnej) NA POCZĄTKU KAŻDEGO MIESIĄCA ROZLICZENIOWEGO.

Pomagamy dzieciom z chorobą nowotworową

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" od 26 lat robi wszystko, by w codziennych trudach związanych z chorobą dzieci miały jak najlepsze warunki do tego, by wracać do zdrowia. Cieszymy się, że nasze przedszkole również może wspomóc działania Fundacji, Wspólnie udało nam się zebrać ponad 150 kg nakrętek. Dochód z nich przeznaczany jest m.in. na zakup leków nierefundowanych przez NFZ, na co rocznie Fundacja przeznacza milion złotych, kolejne 1.5 miliona dotyczy fotoforez, specjalistycznych zabiegów stosowanych u dzieci z powikłaniami po przeszczepie szpiku. Ważnym aspektem finansowym dla Fundacji jest 1%. To dzięki niemu oprócz pomocy w zakresie zakupu leków, fundowania turnusów rehabilitacyjnych, możliwe jest również doszkalanie lekarzy z Kliniki "Przylądek Nadziei". Rocznie jest to kwota 100 tysięcy złotych, kolejne pół miliona zapewnione jest na projekty naukowe, również te o charakterze międzynarodowym. Jednak nie tylko bierzemy udział w akcjach organizowanych przez Fundację. W tym i ubiegłym roku przygotowaliśmy "Kiermasz Bożonarodzeniowy", a także festyn osiedlowy, w który zaangażowali się nasi wychowankowie. Łącznie zebraliśmy około 1700 zł. Piękną akcją okazała się zbiórka pluszaków na Dzień Misia czy Podaruj Prezent na Święta. Przekazaliśmy maskotki i prezenty-gry, układanki i puzzle, które wierzymy, że przyniosły dużo radości małych bohaterom. Ogromnym przeżyciem było dla nas uczestnictwo we wrześniowej paradzie Korowód Nadziei. W tym dniu wszyscy jesteśmy z podopiecznymi Kliniki „Przylądek Nadziei”.