Przedszkole nr 9 "Mały Czytelnik"
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 17

50-550 Wrocław, ul. Wieczysta 105, telefon: 71 798 69 23 wew. 102

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA. SKŁADANIE WNIOSKÓW ROZPOCZYNA SIĘ 20.03.2020 R.O GODZINIE 12:00

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wprowadzono dodatkowe rozwiązania w rekrutacji do przedszkoli, które mają na celu ułatwić rodzicom postępowanie i zapobiec dodatkowemu przemieszczaniu się po mieście. Zgodnie z harmonogramem wnioski należy wypełnić w systemie elektronicznym w terminie 20-25 marca. Należy je następnie wydrukować, podpisać, dołączyć niezbędne załączniki i wysłać za pomocą systemu rekrutacji.

NIE SKŁADAMY WNIOSKÓW OSOBIŚCIE W PLACÓWCE PIERWSZEGO WYBORU, JAK BYŁO DO TEJ PORY!
    W związku z tym, że obecna sytuacja może utrudniać zdobycie dodatkowych dokumentów wymaganych w rekrutacji, przyjęliśmy dodatkowe rozwiązania:
  • zaświadczenie o zatrudnieniu: na tym etapie rekrutacji będziemy honorować również oświadczenia o zatrudnieniu, a także dokumenty w formie maili lub skanów zaświadczeń z zakładów pracy – odpowiednie dokumenty będzie trzeba dostarczyć w późniejszym terminie.
  • zaświadczenie z poradni o potrzebie kształcenia specjalnego: będziemy honorować także skan zaświadczenia lub oświadczenie o tym, że dziecko jest w trakcie uzyskiwania odpowiednich dokumentów – odpowiednie dokumenty będzie trzeba dostarczyć w późniejszym terminie.
  • zamieszkanie we Wrocławiu: nie ma konieczności uzyskiwania zaświadczeń o zameldowaniu z biura meldunkowego. Prosimy o nieprzychodzenie w tej sprawie do urzędu.
  • wydawanie haseł dla kandydatów, którzy chcą zmienić przedszkole: hasła będą wydawane za pośrednictwem adresu e-mail oraz rozmowy telefonicznej
Komisje rekrutacyjne w czasie analizy dokumentów będą mogły prosić o okazywanie dodatkowych dokumentów gdy informacja w oświadczeniu nie będzie zgodna z informacjami zawartymi w naszych bazach danych.

Od 12.03.2020 r. zostają zawieszone wszelkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolu. W dniach 12 i 13.03.2020 odbędą się tylko zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci, którym nie uda się zapewnić opieki w domu.

OD PONIEDZIAŁKU 16.03.2020 DO 10.04.2020 (ZGODNIE Z KOMUNIKATEM MEN) PRZEDSZKOLE JEST NIECZYNNE DLA DZIECI.

KONTAKT NAUCZYCIELI POSZCZEGÓLNYCH GRUP Z RODZICAMI ODBYWA SIĘ DROGĄ MAILOWĄ W GODZINACH PRACY NAUCZYCIELI.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z KOMUNIKATEM MEN DOTYCZĄCYM ZAWIESZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH I PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

ROK SZKOLNY W NASZYM PRZEDSZKOLU POD HASŁEM "MAGICZNA MOC BAJEK".

WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE WYSYŁANA JEST NA POCZĄTKU KAŻDEGO MIESIĄCA ROZLICZENIOWEGO NA ADRES MAILOWY (podany przez rodziców w karcie informacyjnej).


Pomagamy dzieciom z chorobą nowotworową

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" od 26 lat robi wszystko, by w codziennych trudach związanych z chorobą dzieci miały jak najlepsze warunki do tego, by wracać do zdrowia. Cieszymy się, że nasze przedszkole również może wspomóc działania Fundacji, Wspólnie udało nam się zebrać ponad 150 kg nakrętek. Dochód z nich przeznaczany jest m.in. na zakup leków nierefundowanych przez NFZ, na co rocznie Fundacja przeznacza milion złotych, kolejne 1.5 miliona dotyczy fotoforez, specjalistycznych zabiegów stosowanych u dzieci z powikłaniami po przeszczepie szpiku. Ważnym aspektem finansowym dla Fundacji jest 1%. To dzięki niemu oprócz pomocy w zakresie zakupu leków, fundowania turnusów rehabilitacyjnych, możliwe jest również doszkalanie lekarzy z Kliniki "Przylądek Nadziei". Rocznie jest to kwota 100 tysięcy złotych, kolejne pół miliona zapewnione jest na projekty naukowe, również te o charakterze międzynarodowym. Jednak nie tylko bierzemy udział w akcjach organizowanych przez Fundację. W tym i ubiegłym roku przygotowaliśmy "Kiermasz Bożonarodzeniowy", a także festyn osiedlowy, w który zaangażowali się nasi wychowankowie. Łącznie zebraliśmy około 1700 zł. Piękną akcją okazała się zbiórka pluszaków na Dzień Misia czy Podaruj Prezent na Święta. Przekazaliśmy maskotki i prezenty-gry, układanki i puzzle, które wierzymy, że przyniosły dużo radości małych bohaterom. Ogromnym przeżyciem było dla nas uczestnictwo we wrześniowej paradzie Korowód Nadziei. W tym dniu wszyscy jesteśmy z podopiecznymi Kliniki „Przylądek Nadziei”.